Budownictwo modułowe
Dzięki obiektom modułowym w szybki i tani sposób można powiększyć przestrzeń biurową, sanitarną czy magazynową, a także stworzyć tymczasowe zaplecze dla pracowników, turystów czy służb porządkowych lub ratowniczych. Nasza firma posiada najbogatszą ofertę kontenerów dla różnych zastosowań.
Stosowany przez nas system opiera się na technice kontenerowej i polega na dowolnym kształtowaniu wielkości i funkcji oferowanych obiektów poprzez łączenie na placu budowy podstawowych modułów dłuższym lub krótszym bokiem oraz ich spiętrzaniu. Kontenery dostarczone są z hali produkcyjnej na plac budowy w pełni wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje, a także elementy dodatkowe, jak wykładziny czy meble. Oferujemy zarówno sprzedaż, jak i wynajem kontenerów oraz własny specjalistyczny transport we wskazane miejsce.
Z jakich materiałów wykonujemy nasze kontenery „KAJA”?
Produkujemy obiekty spełniające wszystkie standardy budowlane oraz wymagania architektoniczne pod względem technicznym, jakościowym, a także estetycznym. Kontenery, które oferujemy zbudowane są na szkielecie z zimnogiętych stalowych profili, spawanych w konstrukcję podłogi, stropu oraz słupów narożnych. Wszystkie elementy pokrywamy farbami antykorozyjnymi i podkładowymi w wybranych przez klienta kolorach (paleta RAL). Ściany kontenerów wykonujemy z płyt warstwowych w różnych wariantach, takich jak:
- blacha ocynkowana z płytą kartonowo-gipsową i izolacją z wełny mineralnej,
- dwie warstwy lakierowanej blachy ocynkowanej wypełnione pianką poliuretanową,
- blacha ocynkowana lakierowana z panelami ściennymi drewnopochodnymi oraz izolacją ze styropianu.
Podłoga kontenera składa się z blachy trapezowej, wypełnienia z wełny mineralnej, płyty podłogowej (sklejki OSB lub płyty wiórowo-cementowej), a także wykładziny PCV. Stropodach pokryty jest od zewnątrz blachą ocynkowaną, a od wewnątrz kasetami z blachy ocynkowanej i izolowany wełną mineralną. W zależności od zastosowania kontenera, w przegrodach stropodachu i podłogi możemy użyć również pianki poliuretanowej.
Każdy kontener zawiera wszystkie niezbędne instalacje:
- elektryczną,
- grzewczą
- oświetleniową.
W zależności od indywidualnych potrzeb klienta moduły kontenerowe mogą być wyposażone również w instalacje wodno-kanalizacyjne i inne dodatkowe systemy.
Zastosowanie budynków modułowych
Budownictwo modułowe w postaci kontenerów typu "KAJA" – dzięki swej izolacyjności termicznej i akustycznej, estetyce wykonania, trwałości i dużej możliwości kształtowania wnętrza – znajduje szerokie zastosowanie. Kontenery takie są wykorzystywane m.in. jako:
- biurowce
- kabiny dźwiękoizolacyjne
- stacje benzynowe
- apteki
- szkoły
- obiekty gastronomiczne
- zaplecza budów
- sanitariaty
- sklepy
- ośrodki zdrowia
- magazyny
- hotele
- kioski
- stacje bazowe telefonii komórkowej
- kotłownie
- wartownie
- domy
- miejsca obsługi podróżnych
- zaplecza boisk.
Jakie są największe zalety budownictwa modułowego?
Budownictwo modułowe cechuje łatwość montażu i demontażu oraz lekkość konstrukcji. Brak konieczności wykonywania stałych fundamentów umożliwia usytuowanie kontenera „KAJA” w dowolnej lokalizacji w bardzo krótkim czasie, a także zapewniają możliwość przeniesienia obiektu w inne miejsce i szybką rekultywację terenu.
Kontenery „KAJA” można stosować jako pojedyncze, niezależne obiekty, lub tworzyć konstrukcje zróżnicowane przestrzennie, w których kontener jest podstawowym modułem. Łącząc kontenery ze sobą, uzyskuje się praktycznie nieograniczoną powierzchnię, którą można dzielić ścianami działowymi w zależności od przeznaczenia obiektu. Istnieje możliwość realizacji budynków piętrowych, jak również dobudowy kolejnych segmentów do obiektów już istniejących. Budownictwo modułowe to nasza specjalność, dlatego posiadamy bogaty katalog typowych rozwiązań, a także ścian, które wykorzystuje się przy projektowaniu nowych budynków.
W porównaniu z tradycyjnymi technikami budowlanymi, budownictwo modułowe pozwala na uzyskanie szeregu wymiernych korzyści. Najważniejsze z nich to:
- zredukowana wielkość placu budowy o 50% do 70%,
- czas budowy krótszy o 40% do 50%,
- wykorzystanie materiałów w 100% podlegających procesowi biodegradacji i recyklingowi,
- wyższa jakość wykonania,
- szybki i łatwy demontaż i szybka zmiana lokalizacji obiektu,
- koszt inwestycji niższy o 15% do 20%,
- ograniczony ciężki, brudzący i hałaśliwy transport do placu budowy i bezpośrednio na nim.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy!